Tyto stránky používají cookies. Pokračováním v prohlížení webu s tím souhlasíte.

KONTAKTY

Jateční 169
Zlín 760 01
bosedeti@gmail.com
608 966 631


Proč barefoot

Ačkoli se dle studií většina lidí rodí se zdravými chodidly, do dospělosti zdravé nohy nevydrží ani polovině z nich. Na vině je nevhodná obuv, která neodpovídá anatomickému tvaru chodidla, je úzká, znemožňuje správnou práci prstů a nohy při odrazu, utiskuje palec, čímž narušuje celkovou stabilitu, a způsobuje (často doživotní) deformace. Podpatek mění těžiště celého těla, tvarovaná stélka brání posílení svalů a šlach a tvorbě klenby.

 

Jak má tedy vypadat bota vhodná pro zdravý vývoj nohy? 

  • je dostatečně široká v místě prstů (prsty mají možnost pracovat, nejsou tlačeny k sobě či přes sebe, nedochází ke vbočení palce)
  • tvar obuvi odpovídá tvaru nohy
  • stélka je rovná, bez podpory klenby
  • podrážka je tenká ohebná ve všech směrech (což umožňuje cítit různé povrchy a nerovnosti a reagovat na ně)
  • nesvazuje kotník, který se tak může přirozeně posílit

Při výběru obuvi zvažte účel, k jakému bude obuv používána. Vybírejte model s ohledem na zátěž a použití. Dbejte na výběr správné velikosti - doporučujeme 6-8 mm navíc v přední části boty pro správnou práci (u dětí přidejte několik dalších mm pro růst během sezóny). Dbejte na to, aby bota dobře seděla kolem kotníku/nártu. Obuv při nákupu důkladně vyzkoušejte. Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost nebo tvar nemůže být důvodem pro pozdější reklamaci.

MDk3MjE0